دنیای روانشناسی » کودک » بازی کودکان یک ساله

بازی کودکان یک ساله

بازی کودکان
بازی کودکان-دنیای روانشناسی

در این سن کودکان با دست و دهان و چشم های خود به کشف دنیای اطراف خودشان می پردازند به همین دلیل اسباب بازی های رنگارنگ و صدا دار را دوست دارند که بتوانند آنها را فشار دهند و از لمس و شنیدن صدای آنها لذت می برند. مثل آویزهای تخت و گهواره. اسباب بازی های فشاری به شکل حیوانات و عروسک و اسباب بازی های پارچه ای و نرم

بازی کودکان
بازی کودکان-دنیای روانشناسی

۱- کودک در این سن از بازی با توپ های کوچک لذت می برد. از توپ های کوچک و نرم استفاده کنید که به کودک آسیب نزند و موجب ترس وی نشود.

۲- کودک از دالی بازی و قایم باشک لذت می برد. کودک ۱۰ ماهه به مفهوم پایداری شی دست پیدا کرده است به این معنا که اگر اسباب بازی را از دید او مخفی کنیم وی فعالانه آن را جستجو می کند و کودک می فهمد که حتی وقتی شی از دید کودک دور است باز هم وجود دارد.

بازی کودکان
بازی کودکان-دنیای روانشناسی

۳- کودک از آب بازی و هل دادن اشیا چرخ دار لذت می برد. با بستن یک نخ به ماشین، کالسکه ی کوچکش سرگرمی خوبی برایش فراهم می کنید.

۴- در این سن کودک محیط اطرافش را کشف می کند و همه چیز را به سمت دهان خود می برد پس باید اسباب بازی های ایمن و مناسب در اختیار آنها قرار داد.

۵- کودکان از ۶ تا ۱۸ ماهگی به هرچیزی گاز می زنند. برای این سن باید اسباب بازی از جنسی باشد که نشکند و قابل شستشو، نرم و نشکن باشد.

منبع: دنیای روانشناسی

درباره مرضیه سرباز

کارشناس ارشد مشاوره هستم. به صورت تخصصی در حوزه کودک فعالیت می کنم. دوست دارم تجربیات دانشگاهی و حوزه کاری ام را از طریق سایت دنیای روانشناسی در اختیار علاقمندان قرار بدهم.

۶ نظر

 1. سلام

  این بازی برای کودکای زیر یک سال هم هست؟

  • دنیای روانشناسی

   سلام
   بله، تمام بازی هایی که اینجا عنوان شده برای کودکان زیر یک سال نیز مناسب است.
   شاد و موفق باشید.

 2. با سلام و خسته نباشید لطفا در مورد بازی های مناسب کودکان زیر یک سال هم مطلب بیشتر بگذارید و بگیید که چکار کنیم که وقتی برای این بچه ها کتاب میخونیم بیشتر توجه کنن سپاسگزارم

  • دنیای روانشناسی

   سلام
   بازی هایی که در این مبحث عنوان شده برای کودکان زیر یک سال هم مناسب است.
   سعی می کنیم در آینده مطالب بیشتری درباره بازی های کودکان روی سایت قرار بدهیم.
   کودکان در سنین ۹ تا ۱۲ ماهگی تازه میتوانند صفحات یک کتاب مقوایی را ورق بزنند ولی شاید هنوز حوصله ی اینکه به کتاب خوندن شما گوش بدهند را نداشته باشند. براشون کتاب با طرح ها و شکل های جذاب بگیرید تا کم کم با کتاب آشنا و به آن علاقه مند بشود.
   بهاری باشید

 3. با سلام و خسته نباشید من پسری ۱۴ ماهه دارم آموزگار هستم و با بازگشایی مدارس باید به مدرسه برم قصد دارم پسرم را هم با خودم به مدرسه ببرم و در مهد مدرسه توسط پرستار کودک نگهداری کنم سال گذشته سر کار نرفتم و خودم ازش نگهداری کردم میخواستم راهنماییم کنید چکار کنم که موقعی که سر کلاس هستم پسرم بی تابی نکنه و آروم باشه و از الان چطوری برای مهر ماه آمادش کنم تا از دوری من آسیب نبینه با سپاس فراوان.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *