دنیای روانشناسی » روانشناسی » اول خودشناسی بعد انتخاب ورزش

اول خودشناسی بعد انتخاب ورزش

تحقیقات جدید در دانشگاه هاپکینز نشان داده است که ویژگی های شخصیتی عامل مهمی برای انتخاب نوع ورزش است پس اول خودشناسی بعد انتخاب ورزش مورد علاقه تان

این مطالعات که در دانشگاه جان هاپکینز انجام شده نشان می‌دهد که انتخاب ورزش برای هر شخصی باید با شخصیت و خصوصیت‌های روانی او مطابقت داشته باشد .
به‌ گزارش ‌NBC News، افراد معمولا تصور می‌کنند که یک راه ورزشی درست برای همه وجود دارد، اما این که قبل از شروع ورزش و انتخاب نوع ورزش ابتدا شخصیت خود را بشناسیم، می‌تواند به ما کمک کند.

تست‌های شخصیت شناسی شبیه MBTI قبل از انتخاب ورزش می‌تواند برای شناخت خود موثر باشد.

برای مثال اگر شخصیت خلاق دارید باید ورزشی را انتخاب کنید که در آن تنوع و خلاقیت وجود داشته باشد.
محققان تست‌هایی نیز برای مطابقت دادن شخصیت با نوع ورزش طراحی کرده‌اند.
در صورتی که ورزش مطابق با شخصیت انتخاب شود احتمال ادامه‌ دادن ورزش از سوی فرد بیشتر خواهد بود و به ‌این‌ ترتیب ورزش تاثیر خود را بیشتر در سلامت فرد نشان خواهد داد.

اول خودشناسی بعد انتخاب ورزش-دنیای روانشناسی
اول خودشناسی بعد انتخاب ورزش-دنیای روانشناسی

یافته‌های محققان نشان داده است که اشخاصی که درون‌گرا هستند باید ورزش‌هایی که آرامش بیشتری دارند و ساکت تر هستند انجام دهند برای این افراد ورزش‌های شنا، دویدن و دوچرخه‌سواری مناسب است.

همچنین ورزش‌هایی که تمرکز بیشتری می‌خواهند مانند سنگ نوردی، گلف، یوگا و پیلاتس می‌تواند با شخصیت این افراد تطابق بیشتری داشته باشد.

افرادی که برون‌گرا هستند، بهتر است ورزش‌هایی مانند زومبا، ورزش‌های کوتاه مدت و شدید (HIIT) یا ورزش‌های گروهی مانند یوگا در پارک انجام دهند.
افراد برونگرا به دلیل تمایل به جمع از ورزش های تیمی و گروهی بیشتر استقبال می کنند.

منبع: دنیای روانشناسی

درباره مرضیه سرباز

کارشناس ارشد مشاوره هستم. به صورت تخصصی در حوزه کودک فعالیت می کنم. دوست دارم تجربیات دانشگاهی و حوزه کاری ام را از طریق سایت دنیای روانشناسی در اختیار علاقمندان قرار بدهم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *